Učenci devetih razredov podružnične in matične šole smo doživeli še zadnjo zaključno ekskurzijo. Že zgodaj zjutraj smo se zbrali pred šolo, kjer nas je čakal avtobus, da nas odpelje na Dunaj. Prvo smo se ustavili v dvorcu Schönbrunn. Ob dvorcu se nahaja tudi velik živalski vrt, katerega smo si ogledali. Naslednja postaja je bil Tehniški muzej. Po ogledu smo stopili na avtobus, ki nas je popeljal skozi mesto mimo znanih in pomembnih ustanov. Ustavili smo se na trgu pred katedralo svetega Štefana. Sledil je čas za kosilo. Imeli smo nekaj prostega časa in lahko smo si ogledali zanimivosti na trgu. Čakala nas je še ena postaja in to je bila Hundertwasserjeva hiša. Na hitro smo si jo ogledali, nato pa smo se odpravili proti domu. Vožnja domov je bila dolga in v poznih urah smo se vrnili domov na Grajeno. Ta izlet si bomo vsi zapomnili po mnogih novih zanimivosti in živalih, ki smo jih videli.

FOTOUTRINKI

Nika Čeh, 9.g