V torek, 8. 9. 2019, smo učenci 9. razreda imeli kulturi dan. Zjutraj smo se zbrali v knjižnjici. Prebrali smo si delo pisatelja Ivana Potrča z naslovom Zebe. Oblikovali smo miselne vzorce o tej zgodbi in jih predstavili. Po malici smo se peš odpravili proti domačji Ivana Potrča, ki je v Štukih. Tam nas je toplo sprejela njegova nečakinja, ki tam živi in skrbi za njegovo rojstno hišo. Povedala nam je kako je pisatelj živel, kam je hodil v šolo in kako je potekalo življenje v tistih časih. Izvedeli smo tudi, da je pisal o resničnih ljudeh in kaj vse je poimenovano po pisatelju. Po zanimivi pripovedi nas je gospa postregla s keksi in sokom. Pogledali smo si lahko tudi njegove knjige. Ko smo se okrepčali smo se peš odpravili proti šoli.

FOTOUTRINKI

Anamarija Lozinšek, 9.g